index
ana sayfa
Site İçi Arama
ana sayfa hakkimizda urunler projeler bayiler teknik bilgiler iletisim
Untitled Document
news
Alışveriş Sitemiz www.eklite.com
eklite adlı e-ticaret sitemiz yayında...
Devamı >>  06.11.2008
Neden Enerji Tasarrufu?
Kalkınmakta olan ve nüfusu artan bir ülke olması nedeniyle Türkiye'nin enerji tüketimi hızla artmaktadır.
Devamı >>  24.10.2008
Aydınlatma Katalogumuz
Klite Aydınlatma katalogu çıkmıştır.
Devamı >>  24.10.2008
TEKNİK BİLGİLER
Ev Aydınlatması
  Evinizi aydınlatmak için beraber çalışan 3 temel aydınlatma tipi vardır: temel aydınlatma , Görev Aydınlatma, Vurgu Aydınlatma İyi bir aydınlatma planı, bu üç şekli göz ardı etmeden birleştirerek, İyi bir aydınlatma planı, bu üç şekli göz ardı etmeden birleştirerek, fonksiyon ve stile uygun, bir alanı aydınlatmaktan geçmektedir.

Genel Aydınlatma: Bir mekânın baştanbaşa ışıklandırılmasıdır. Çevre aydınlatma, olarak ta bilinen, genel aydınlatma kullanışlı bir parlaklık yayar, bireyin görme kapasitesini yüksek tutar ve güvenli bir şekilde yürüyebilmesini sağlar. Doğru ışığın avize, tavan veya duvar armatürleri, gömme veya ray sistemli aydınlatma ve bahçenize yerleştireceğiniz fenerlerle tamamlanabilir. Güneş ışığının yerini alabilecek temel aydınlatma uygulaması olan genel aydınlatma evinizi ışıklandırmak için önemli bir temeldir.

Görev Aydınlatma: Görev aydınlatma

, okuma, dikiş, yemek yapma, ev ödevi, hobiler, oyunlar, ajandanızın kontrolü gibi çok özel görevleri gerçekleştirme de yardımcı olur. Bunu gömme ve ray sistemi, sarkıt aydınlatma ve taşınabilir ampullerle sağlayabilirsiniz. Görev aydınlatma göz kamaştırıcı olmaktan ve gölgelerden kaçınmalı ve göz yorgunluğun önleyecek kadar parlak olmalıdır.

Vurgu Aydınlatma: Görsel bir ilgi yaratarak odanızda bir drama estirir. Dekorasyon şemasının bir parçası olan vurgu aydınlatma, resimlere, bitkilere, büstlere ve buna benzer diğer uygun estetik dekorlara noktasal aydınlatma sağlar. Bu sisteme, duvarınızın dokusuna, kumaşına veya dış mekân mimarisine dikkat çekmek için de yer verilir. Vurgu aydınlatma, odaklama noktasında, etrafındaki genel aydınlatmanın üç katı kadar bir ışığa ihtiyaç duyar. Bu tür bir aydınlatma ray sistemleri, gömme (sıva altı), veya duvar aplikleri tarafından uygulanır.
Untitled Document


Untitled Document
LB Elektrik San ve Dış Tic Ltd Şti. Refik Saydam Cad. Şimal Sok. No:7/2 Şişhane & İSTANBUL - TÜRKİYE Tel: +90 212 245 5268 & Fax: +90 212 293 5063
Designed By Web Tasarım