index
ana sayfa
Site İçi Arama
ana sayfa hakkimizda urunler projeler bayiler teknik bilgiler iletisim
Untitled Document
news
Alışveriş Sitemiz www.eklite.com
eklite adlı e-ticaret sitemiz yayında...
Devamı >>  06.11.2008
Neden Enerji Tasarrufu?
Kalkınmakta olan ve nüfusu artan bir ülke olması nedeniyle Türkiye'nin enerji tüketimi hızla artmaktadır.
Devamı >>  24.10.2008
Aydınlatma Katalogumuz
Klite Aydınlatma katalogu çıkmıştır.
Devamı >>  24.10.2008
TEKNİK BİLGİLER
Küresel Aydınlatma Ürünleri
  Küresel ısınmanın neden olduğu ve olacağı problem karşısında toplumsal, sektörel ve kurumsal bazda duyarlılığın ötesine geçip birey olarak ta harekete geçmeliyiz. Bugün üretilen elektriğin yaklaşık yüzde % 18 konutlarda tüketiliyor.

Bu oran hızlı nüfus artışı ve beraberinde enerji tüketiminin artmasına neden olmaktadır. İşyerleri, resmi daireler, hastaneler, okullar ve sosyal alanlar ve genel çevre aydınlatmaları da dâhil edildiğinde  aydınlatmanın toplam tüketimi enerjinin doğru kullanılmadığı durumlarda ciddi problemler doğuracaktır. Bu nedenle aydınlatma ürünlerinde “ KLiTE enerji tasarruflu aydınlatma” ürünleri kullandığınızda ile hem bütçenize hem de yaşadığınız çevreye katkıda bulunursunuz.

Günümüzde  “KLiTE enerji tasarruflu aydınlatma ampulleri” en son teknoloji kullanılarak çevreye ve enerjiye duyarlı olarak üretilir. ..

%80 den fazla aydinlatma tasarrufu

8.000 – 10.000 – 12.000 hrs (saat) ömürlü ürünler size, uygulanan elektrik zamları karşısında bütçenize gerçek tasarrufu sunar.  %80 den fazla enerji tasarrufu en küçük boyut, en düşük watt, en yüksek ışık ve en uzun ömür vererek tüketicilere sunuluyor. Örneklemek gerekir ise; elektrik faturanızın aydınlatmayla ilgili tüketim bedeli 100 YTL olsun, KLiTE enerji tasarruflu  ampulleri kullanmaya başladıktan sonra fatura tutarınız 20 YTL 'nin altına düşecektir. Bu da senede 960 YTL’ nin cebinizden çıkmaması demektir. Çok daha az elektrik harcayarak çok daha fazla aydınlanıp çok daha az elektrik faturası ödeyeceksiniz. Üstelik küresel mücadele de yarınımızı kurtarmak adına çok büyük bir adım atacaksınız.

Profesyonel Kullanımlar İçin Enerji Tasarruflu Klite Ampuller
Klite T2  Enerji Tasarruflu   Ampuller

Genel Özellikleri:

• Enkandesan ampullere göre daha uzun ömürlü ( 12000hrs(saat)) alternatif, farklı watt değerleri ve (2700k 6500k) renklerde modelleri mevcuttur.
• Tüm modellerde Avrupa enerji verimliliği etiketlendirmesinde A sınıfındadır.
• Belirtilen kullanım süresi boyunca yüksek lümene ( ışık akısı  ) sahiptir.
• Önerilen sıcaklık Aralığında >%90’a kadar sabit ışık çıkışı sağlar. Piyasadaki benzer modellerine göre ışığı haznesinde hapis etmez ve ışığın yayılımını sağlar.
• Çok düşük miktarda cıva içerir.

Faydaları:

• Aynı ışık çıkışına sahip bir Enkandesan ampulün tükettiği enerjinin 1/5’ini tüketmesini sağlayan yüksek enerji verimliliği sayesinde 80 % tasarruf sağlar.
• Optimum fiziksel yerleşme sağlayan kompakt boyutlar Ampul değiştirmenin zor olduğu yerlerde avantaj sağlar. Böylelikle herhangi bir teknik eleman gerektirmeden hazır olan elektrik bağlantılarına tek bir hareketle montaj kolaylığı sağlar.
• ( 12000hrs-saat) uzun kullanım ömrü boyunca yüksek güvenilirlik.
• Ekonomik faydası ise küçük bir bütçeyle doğru aydınlatma ürününe sahip olmak.

Uygulama alanları:

• Çoğu profesyonel ( fabrika market v.b) ve yarı profesyonel (ev ofis v.b ) uygulamalarda Enkandesan ampullerin yerini almak üzere tasarlanmıştır. Enkandesan ampuller bildiğimiz standart Armut biçimli ampullerdir.
• Özellikle restoranlar, oteller, mağazalar ve büro

gibi kalabalık kullanım alanlarında, doğru aydınlatmanın elde edilmesi ve aynı zamanda tüketilen enerjiden tasarruf edilmesi açısından tercih sebebidir. 
• Yol, cadde, meydan, kemer, spor alanları, rıhtım, gibi  aydınlatılacak  mekânlarda, yüzey genel olarak ışık kaynaklarından gelen direkt ışıklar tarafından aydınlatılır.
• Işık azaltma ve çoğaltma gerektiren ortamlar ve otomatik aydınlatma sistemlerinin tercih edildiği mekânlar için  UYGUN DEĞİLDİR.

©KLiTE ©LB Elektrik Elektronik San ve Dış Tic Ltd Şti nin tescilli markasıdır.

Untitled Document


Untitled Document
LB Elektrik San ve Dış Tic Ltd Şti. Refik Saydam Cad. Şimal Sok. No:7/2 Şişhane & İSTANBUL - TÜRKİYE Tel: +90 212 245 5268 & Fax: +90 212 293 5063
Designed By Web Tasarım